سبد خرید
0
No products in the cart.

قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

کلیه اشخاصی که که از طریق هنر تمشک اقدام به مشاهده، خرید و دریافت محصول می‌کنند.

“فروشنده”شخصی حقیقی یا حقوقی که طبق قوانین هنرتمشک اقدام به فروش محصولات خود در وب سایت هنر تمشک میکند.

مسئولیت محصول و هویت فروشنده مسئولیت کامل محصولات بر عهده تأمین‌کننده آن است. همچنین هنر تمشک مسئولیتی در قبال کنترل صحت اطلاعات هویتی کاربران و تأمین‌کنندگان ندارد.

سهم فروش 70 درصد از سهم هر فروش محصول متعلق به تأمین‌کننده است.

هنر تمشک از فروشندگان و کاربران خود در مورد اشکالات احتمالی سایت و محصولات پشتیبانی می‌کند. (این بخش در حال توسعه میباشد)

کاربر حق درخواست لغو سفارش خریداری شده را نخواهد داشت. اگر محصول ناقص باشد و اصلاح نشود، بعد از پیگیری توسط هنر تمشک هزینه به خریدار بر خواهد گشت.

متن کامل قوانین و مقررات وب سایت تمام کسانی که به نوعی از سایت هنر تمشک استفاده می‌کنند، از جمله مشتریان، فروشندگان و بازاریابان موظف به رعایت کامل قوانین سایت می‌باشند و استفاده آنان از سایت به هر نحوی به معنای قبول قوانین موجود در سایت می‌باشد.

ماهیت این قوانین برای تضمین رعایت حقوق کاربران و تطابق با قوانین حاکم بر کشور است. این قوانین همواره در حال تکمیل و رفع نواقص است، به همین جهت هنر تمشک حق تغییر بندهای آن را در هر زمان بدون اطلاع قبلی برای خود محفوظ می‌دارد.

فصل اول: تعاریف

 1. خریدار کسی است که به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به خرید و پرداخت هزینه محصول می نماید.

 2. فروشنده کسی است که به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به فروش یک محصول می نماید.

 3. بازاریاب کسی است که به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به نشر لینک محصولات می نماید.

 4. محصول: هر یک از محصولات ارائه شده توسط فروشندگان و سایر کاربران در هنر تمشک

 5. پرتال کاربران: سایت به آدرس که خریدار در آنجا حساب داشته و از طریق این حساب می تواند فهرست محصولات خریداری شده یا منتشر شده خود را مشاهده و مدیریت کند. مشخصات خریدار در آنجا ثبت شده و قابل ویرایش و بروز رسانی است.

 6. تعرفه: فهرست کامل محصولات و خدمات قابل ارائه همراه با ویژگی ها و محدودیت ها و قیمت ها به نحوی که خریدار کاملا آگاه گردد.

 7. تحویل محصول: ارائه لینک دانلود محصول خریداری شده و یا ارائه دسترسی بر اساس فاکتور یا قرارداد بین خریدار و هنر تمشک

 8. کاربر وب سایت: کلیه اشخاصی که از سراسر دنیا وب سایت هنر تمشک را مشاهده و مرور می کنند.

فصل دوم: هویت

 1. هنر تمشک: سایت اینترنتی با آدرس http://honartameshk.ir که در این توافق نامه هنرتمشک نامیده می شود.

 2. هویت خریدار: خریدار شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در پرتال کاربران و در بانک اطلاعات کاربران شرکت وجود دارد و محصولات خریداری شده تحت حساب وی مدیریت می شود.

 3. هویت فروشنده: فروشنده شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در پرتال کاربران و در بانک اطلاعات کاربران هنر تمشک وجود دارد و محصولات خریداری شده یا عرضه شده تحت حساب وی مدیریت می شود

 4. هویت بازاریاب: بازاریاب شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در پرتال کاربران و در بانک اطلاعات کاربران شرکت وجود دارد و محصولات خریداری شده یا بازاریابی شده تحت حساب وی مدیریت می شود.

 5. برای حفظ حقوق قانونی خریداران، فروشندگان و بازاریابان ، کلیه این کاربران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود به هنر تمشک می باشند. ضمنا عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیما بر عهده ایشان خواهد بود. هنر تمشک مسئولیتی در قبال کنترل صحت اطلاعات خریداران، فروشندگان یا بازاریابان ندارد.

 6. خریدار، فروشنده و بازاریاب اذعان می نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارائه شده و آدرس ها و شماره تماس و امثالهم صحیح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آنها در پرتال کاربران می کوشد. هنر تمشک حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از ایشان دریافت نماید. هنر تمشک حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس دهی به خریدار، فروشنده یا بازاریاب اقدام نماید.

 7. کلیه مسئولیت ها و حقوق مرتبط با محصولات،فقط بر عهده فروشنده می باشد.

فصل سوم: تحویل محصول

 1. پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار، با آماده تحویل شدن محصول خریداری شده، لینک دانلود در حساب کاربری خریدار درج می شود. عدم دسترسی خریدار به لینک دانلود یا وجود مشکل در دانلود محصول، مانع تحویل محصول نمی گردد و خریدار ضمن اعلام مشکل در تیکت پشتیبانی، می‌باید حداقل ۷۲ ساعت منتظر بماند تا مشکل رفع شود و لینک سالم برای ایشان ارسال گردد.

 2. کلیه سفارشاتی که وضعیت آن ها به تکمیل شده تغییر یافته باشد در اسرع وقت به صورت فایل های دانلودی در حساب کاربری خریدار قابل مشاهده و استفاده خواهند بود. در صورت بروز مشکلات فنی، حداکثر زمان تحویل لینک های دانلود مربوط به سفارش ۷۲ ساعت کاری خواهد بود.

 3. خریدار در صورتیکه در بازه زمانی حداکثر زمان تحویل، لینک محصول را دریافت ننماید موظف است حداکثر ۷ روز پس از پایان زمان تحویل مجاز، مراتب را توسط تیکت پشتیبانی، به بخش فروش هنر تمشک اعلام نماید.

 4. در صورت بروز شرایط ویژه فنی و یا محدودیت هایی که تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود، هنر تمشک مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس تا ٢ برابر خواهد بود.

 5. خریدار حق درخواست لغو سفارش خریداری شده را نخواهد داشت.

 6. هنر تمشک مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده خریدار از محصول خریداری شده و تحویل شده را ندارد.

 7. در صورت وجود هرگونه مغایرت در توضیحات محصول و محصول ارائه شده به خریدار، خریدار موظف است مراتب را حداکثر یک روز پس از ثبت لینک دانلود در حساب کاربری ایشان به هنر تمشک اعلام نماید و هنر تمشک موظف است ضمن پیگیری مغایرت از فروشنده محصول، مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد و در عدم رفع مشکل، مسئولیت هنر تمشک صرفا کسر وجه محصول از حساب فروشنده، مسترد کردن وجه به خریدار (مطابق با منبع پرداخت وجه) و حذف سفارش از حساب کاربری خریدار خواهد بود.

  فصل چهارم: شرایط و ضوابط کلی خریدار، فروشنده وبازاریاب

 1. سوالات پیش از خرید را حتما در دیدگاه های همان محصول مطرح کنید.

 2. درخواست های پشتیبانی برای محصول خریداری شده صرفا می باید توسط سیستم تیکت هنرتمشک به ثبت برسد.

 3. بررسی دیدگاه های هر محصول، چگونگی پاسخگویی فروشنده به دیدگاه کاربران و زمان ارسال پاسخ ها می تواند معیار خوبی برای سنجش پشتیبانی فروشنده از محصول باشد. هنر تمشک در قبال عدم پشتیبانی فروشندگان هیچ مسئولیتی ندارد.

  • تبصره ۳-۱: ذکر این نکته ضروریست که فروشندگان نیز ملزم به پشتیبانی ۲۴ ساعته یا شخصی سازی محصول برای خریداران نیستند و صرفا پشتیبانی شامل مواردی است که محصول به فروش رفته دارای مشکل باشد.

 4. پشتیبانی محصولات خریداری شده صرفا توسط فروشندگان انجام خواهد شد و هنر تمشک هیچگونه مسولیتی در قبال ارائه پشتیبانی برای محصول ندارد.

 5. پیش از خرید حتما به کیفیت محصول، نظر سایر خریداران، دیدگاه های ارسالی کاربران، امتیاز کاربران، پیش نمایش آنلاین، توضیحات محصول و … دقت فرمایید.

 6. امکان بازگشت وجه محصولات خریداری شده یا شارژ های انجام شده در کیف پول به هیچ وجه وجود ندارد. پیش از اجرای هرگونه عملیات مالی تصمیم بگیرید.

 7. محصول معیوب و همچنین محصولی که دارای مشکل باشد پس از تایید کارشناسان هنر تمشک و عدم رفع مشکل توسط فروشنده، از  فروشگاه هنر تمشک حذف خواهد شد.

  • تبصره ۷-۱: بازگشت وجه به حساب کاربران (کاربرانی که صرفا نسخه معیوب را خریداری کرده و نسخه سالم برای محصول در اختیار ایشان قرار نگرفته است) فقط به صورت شارژ کیف پول انجام شده و کاربر می تواند محصول دیگری را از مارکت خریداری کند.

 8. هرگونه تبلیغ محصول دیگر و بحث در مورد مارکت های دیگر و توهین به افراد دیگر در دیدگاه و تیکت پشتیبانی بلافاصله و بدون اخطار قبلی موجب مسدود شدن اکانت کاربری خواهد شد و موجودی حساب کاربر خاطی نیز بلوکه شده و حق هرگونه شکایت توسط کاربر سلب می شود.

 9. فروش و پخش محصولات، در سایر مارکت ها و سایت ها ممنوع است و در صورتی که ثابت شود محصول خریداری شده، توسط شما در سایر سایت ها و شبکه های اجتماعی به فروش رفته یا به صورت رایگان در اختیار سایر کاربران قرار داده شده است و یا حتی مشخص شود کاربر با خرید یک نسخه، روی چندین سایت به استفاده از محصول می پردازد، هنر تمشک این حق را دارد تا به نمایندگی از فروشنده محصول و در راستای حمایت از حقوق فروشندگان، دسترسی شما به نسخه های آتی محصول خریداری شده را متوقف و در صورت تکرار این عمل، حساب کاربری شما را مسدود کند.

 10.  هنر تمشک هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیتهای دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی نهایت تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد خواهیم کرد. بروز هر یک از موارد فورس ماژور موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد و تحریم یا عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور برای فروشندگان و ژاکِت خواهد بود.

 11. با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت هنر تمشک، خریدار مواد توافقنامه و ضوابط هنر تمشک را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.

 12.  هنر تمشک در قبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی خریدار مسئول بوده و فقط در صورت دریافت حکم قضائی اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار خواهد داد.

 13. خدمات هنر تمشک به همان شکلی که هستند ارائه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی گردد. ضمنا هیچگونه ضمانتی مانند مطابق نیاز خریدار بودن، بی عیب بودن، امنیت و … ارائه نمی شود. همه ضمانتهای کتبی و شفاهی در مورد سرویسهای هنر تمشک که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار بوده و هنر تمشک هیچگونه خسارتی بابت عملکرد محصولات ارائه شده به هر نحو نمی پردازد. هنر تمشک تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن اطلاعات سایت شما) نخواهد بود.

 14. سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع خدمات و محصولات، حداکثر معادل هزینه پرداختی آن محصول توسط خریدار بوده و هنر تمشک هیچگونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت

 15. تغییرات توافقنامه: توافقنامه استفاده از خدمات هنر تمشک تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین مجامع ناظر بر خدمات قابل ارائه هنر تمشک و از آنجا که این قوانین و توافقات در سطح کشور و بین الملل به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، هنر تمشک حق تغییرات آتی در توافقنامه را بر خود محفوظ می داند و نسخه توافقنامه بروز شده را از طریق لینک به صفحه توافقنامه در وب سایت هنر تمشک در دسترس عموم قرار خواهد داد. ضمنا هنر تمشک مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی نفر به نفر در خصوص تغییرات احتمالی نداشته و خریدار می بایست موارد را عندالزوم با مراجعه به وب سایت هنر تمشک کنترل نماید.

فصل پنجم: قوانین فروشنده

 1. در هنر تمشک محصولاتی تایید می شوند که یا خود شخص سازنده محصول باشد یا اگر محصول غیر ایرانی است نسخه اورجینال آن را خریداری کرده و شخصاً آن را فارسی و بومی نموده باشد.

 2. در صورتی که فروشنده‌ فقط محصولات خود را در هنر تمشک عرضه کند به ازای هر فروش محصول 7۰٪ مبلغ فروش به وی تعلق می‌گیرد و 30٪ باقیمانده به عنوان سهم مشارکت به هنر تمشک تعلق می‌گیرد.

 3. حداقل مبلغ تسویه حساب با فروشندگان 25000 تومان و مضربی از 5000تومان است.واگر در سایت های همکار دیگر نیز محصول را به اشتراک گذارد این درصد به 60درصد فروشنده و 40 درصد هنر تمشک  تغییر خواهد کرد.

  • تبصره: تنها موجودی حاصل از فروش محصول، قابل برداشت است و فروشندگان نمی توانند با شارژ کیف پول خود، موجودی حساب را افزایش داده و درخواست برداشت وجه ارسال کنند. مبالغ شارژ شده به این منظور به هیچ وجه قابل عودت نیست و فروشندگان عزیز می توانند با اعتبار غیرنقدی خود به خرید از فروشگاه بپردازند.

 4. تسویه حساب با فروشندگان هر سه هفته۱ مرتبه در روز سه شنبه انجام می شود.

  • تبصره: درخواست های تسویه حساب می باید حداقل ۲ روز پیش از روز تسویه حساب ارسال شده باشند. در غیر این صورت تسویه حساب به اولین مرحله تسویه پس از گذشت این زمان موکول خواهد شد. همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل در انجام پرداخت ها (اعم از وجود مشکلات در واحد مالی یا مشکلات در سایت و ….) هنر تمشک  این حق را دارد تا درخواست های برداشت تایید شده را با یک مرحله تاخیر اجرا نماید)

  • تبصره: واریز مبالغ ثبت شده در درخواست وجه فروشندگان صرفا به شماره شبای ثبت شده توسط فروشنده انجام می گیرد و فروشندگان فقط در شرایطی می توانند درخواست وجه خود را ثبت کنند که قرارداد امضا شده را به همراه مدارک مورد نیاز اعم از کپی پشت و روی کارت ملی فرد امضا کننده قرارداد، شماره تلفن ثابت و همراه، شماره حساب، شماره کارت و شماره شبای حساب به نام فرد امضاکننده قرارداد در اختیار هنر تمشک  قرار داده و هویت ایشان در ژاکت به ثبت رسیده باشد.

  • تبصره: چنانچه در هر زمان هنر تمشک  نتواند از روی اطلاعات دریافتی اعم از شماره تلفن ثابت و شماره تلفن همراه با فروشنده تماس بگیرد، مجاز است تایید هویت فروشنده را به وضعیت معلق درآورد که در این شرایط فروشنده قادر به ثبت درخواست وجه نبوده و در صورت نیاز می باید کلیه مراحل تایید هویت اعم از امضای قرارداد و ارسال مدارک را مجددا طی و یا رفع نقص نماید.

 5. مبلغ درخواستی فروشنده در تسویه حساب ها هیچ گونه سقفی ندارد و مطابق شرایط وضع شده فروشنده می تواند مبالغ بالای 25000 تومان را به صورت مضربی از ۵۰۰۰ تومان ثبت کند.

  • تبصره: ثبت دو یا چند درخواست وجه همزمان امکان پذیر نیست و تا پیش از واریز شدن هریک از درخواست های وجه فروشنده، امکان ثبت درخواست وجه مجدد وجود ندارد.

 6. فروشنده با پذیرش این توافق نامه به هنر تمشک  این اجازه را می دهد مطابق سیاست های بازاریابی، افزایش اعتماد خریداران و در نهایت افزایش فروش محصولات، محصولات فروشندگان را با تخفیف تا سقف ۲۵٪ در جشنواره‌ها و طرح‌های تخفیفی خود عرضه نماید.

  • تبصره: تخفیف ها به صورت کد تخفیف و یا سایر روش‌های تخفیفی روی قیمت اصلی محصول اعمال می گردد و محاسبه سهم هنر تمشک  و سهم فروشنده بر مبنای قیمت محصول پس از کسر مبلغ تخفیف انجام خواهد شد.

 7. مدت زمان لازم برای تایید محصولات شما به شرطی که کلیه اطلاعات و قوانین مندرج برای درج محصول در ژاکت را رعایت کرده باشید، در حدود ۷۲ ساعت کاری است. همچنین در صورت عدم تایید محصول نیز مدیران یا کارشناسان هنر تمشک  به صورت تیکت این مورد را به شما اطلاع خواهند داد.

  • تبصره: در صورت بروز هرگونه مشکل فنی یا سایر مشکلات احتمالی دیگر ممکن است زمان تایید محصولات افزایش یابد که در این صورت فروشنده مختار است درخواست لغو بررسی را در تیکت برای هنر تمشک  ارسال کند یا صبر کند تا مراحل بررسی محصول توسط کارشناسان هنر تمشک انجام شود.

 8. حتما در توضیحات محصول صادق باشید چون نسبت به نوشته های خودتان باید پاسخگو باشید و به خریداران پشتیبانی دهید

  • تبصره: چنانچه قابلیتی را در توضیحات درج کرده باشید و این قابلیت در محصول شما وجود نداشته باشد یا توضیحات شما مغایر با امکانات موجود در محصول باشد و خریداران نسبت به این مساله اعتراضی داشته باشند هنر تمشک  حق دارد خرید را مسترد کند و ضمن کسر مبلغ واریز شده به موجودی فروشنده و بازگشت وجه خرید به خریدار، نسبت به کسر سهم مشارکت خود از حساب کاربری فروشنده اقدام کند و فروشنده نیز حق هرگونه اعتراض در این مورد را از خود سلب می نماید.

  • تبصره: هنگامی که خریدار، محصولی را خریداری می‌کند حق دارد کپی رایت به نمایش درآمده در صفحاتی که برای عموم کاربران قابل مشاهده هستند را حذف کرده یا تغییر دهد. در صورتی که محصولی کاملا ایرانی بوده و سازنده اصرار بر حفظ کپی رایت محصول خود دارد می باید صراحتا و به طور کاملا شفاف و برجسته این مورد را در توضیحات محصول خود درج کند و در صورتی که حذف کپی رایت شامل هزینه می شود نیز باید هزینه را به طور کاملا شفاف و برجسته مشخص کرده باشد. در صورت عدم انجام هریک از این موارد هنر تمشک  می تواند به درخواست خریدار، خرید را مرجوع کرده و مطابق قوانین، مبلغ سفارش را از حساب فروشنده کسر و به حساب خریدار بازگردانده و افزون بر آن سهم مشارکت خود را نیز از حساب فروشنده کسر نماید.

 9. در صورتیکه محصول ارسالی شما از سایت های دیگر برداشته شده باشد و یا نسخه کپی شده محصول از راه غیرمجاز تهیه شده باشد و پس از بررسی های کارشناسان این مورد مشخص شود، بلافاصله محصول ارسالی شما حذف و در صورتیکه محصول مربوطه فروشی داشته باشد وجه آن از حساب کاربری فروشنده کسر خواهد شد و فروشنده موظف است سهم مشارکت هنر تمشک را نیز نقدا پرداخت کرده یا در صورت داشتن موجودی در حساب کاربری، معادل سهم مشارکت از حساب کاربری ایشان برداشت می گردد.

  • تبصره: مسئولیت فروش غیر مجاز محصولات ایرانی، کپی کردن از روی سایر محصولات ایرانی و پاسخگویی در برابر کلیه مجامع قانونی و حقوقی برعهده فروشنده محصول است و هنر تمشک  هیچ مسئولیتی در قبال خطاهای شما نخواهد داشت.

  • تبصره: در صورتی که فروشنده ای نسبت به کپی محصول خود توسط فروشنده دیگر شکایتی داشته باشد می باید این شکایت را از مراجع قانونی پیگیری نماید و ژاکت تنها در صورتی می تواند کپی شدن محصول را تایید کند که به طور واضح و کامل نشان-نام یا هرگونه شناسه هویتی دیگری از نام نویسنده اصلی یا طراح اصلی در محصول کپی شده نیز وجود داشتهباشد. در غیر اینصورت ژاکت نمی تواند با مشاهده طرح های مشابه یا زمان انتشار هریک از محصولات در میان شاکی و متشاکی قضاوتی انجام دهد. هرگونه اقدام از سمت هنر تمشک صرفا پس از ارائه حکم توسط مراجع قضایی خواهد بود.

 10. ایجاد پیش نمایش هم فروش را افزایش می دهد و هم حس اعتماد کاربران به شما را افزایش می دهد،

 11. در صورتیکه فروشنده به درستی محصول خود را پشتیبانی نکند (شامل پاسخگویی به تیکت ها، یا فایل آپلودی و ….) با تقاضای درخواست وجه وی موافقت نمی شود و در صورت تکرار عدم پشتیبانی، وجوه حاصل از فروش محصول از حساب فروشنده کسر می شود.

 12. هر گونه تبلیغ و یا لینک دادن به سایت های دیگر در بین توضیحات یک محصول و تیکت پشتیبانی موجب حذف آن محصول از هنر تمشک شده و در صورت تکرار چنین مواردی فروشنده جریمه نقدی خواهد شد

 13. درصورت استفاده از فونت های مجموعه فونت ایران (مثل ایران و ایران سنس) باید طبق قوانین این سایت (Fontiran) مجوزهای لازم موجود باشد در غیر این صورت از پذیرفتن محصول معذوریم. در خصوص سایر موضوعات و موارد نیازمند لایسنس نیز می باید کلیه مجوزهای لازم توسط فروشنده دریافت شده باشد.

 14. تمامی فایل ها و امکانات لازم برای محصول باید در پکیج خریداری شده موجود باشد، و اگر فروشنده‌ برای دریافت فایل ها، کاربران را به صفحه ای دیگر (و شبکه های اجتماعی مانند کانال تلگرام) هدایت کند تخلف محسوب میشود و با فروشنده برخورد میگردد.

توسط
تومان